instagram hesap silme 1

Popüler sosyal medyalardan birisi olan Instagram’da, Instagram Hesap Silme işlemleri son dönemde oldukça artmış durumdadır.

Sosyal medya platformlarının genişleyen yapısı ve herkese hitap eden başka sosyal mecraların seçimi daha başka platformlara geçiş yönünden oldukça talep görmektedir. Özellikle Instagram Hesap Silme işlemleri ile ön planda olan Instagram son yılların en çok hesap kaybına uğramaktadır.

Instagram Hesap Silme

Instagram kullanmaktan sıkıldıysanız Instagram Hesap Silme işlem adımlarını takip ederek kolaylıkla hesabınızdan kurtulabilirsiniz.

Bir Instagram hesabına sahip olmak, arkadaşlarınızla, ailenizle ve dünyadaki diğer insanlarla bağlantı kurmanın harika bir yoludur. Fotoğrafları, videoları ve diğer içerikleri paylaşmanıza ve beğenmenize olanak tanır. Site ayrıca hoşunuza gidebilecek şeyler için alışveriş yapmak için harika bir yerdir. Ayrıca yorum ve beğeniler yoluyla diğer kullanıcılarla etkileşim kurabilirsiniz. Sonunda, Instagram hesabınızdan kurtulmak isteyebilirsiniz. Neyse ki, süreç oldukça kolaydır.

instagram hesap nasıl silinir, instagram kalıcı ve geçici hesap silme, instagram hesabı silme yöntemleri, şifresiz instagram hesabı silme
instagram hesap silme

Hesabınızı silmek veya geçici olarak devre dışı bırakmak isteyenler için bunu bir masaüstü veya mobil cihazdaki bir web tarayıcısı aracılığıyla yapabilirsiniz.

Instagram Hesap Silme Linki

Instagram Hesap Silme Linki kullanmak, bir Instagram hesabını silmenin en kolay yoludur. Sadece birkaç adımı takip ederek kolaylıkla hesabınızı kullanımdan kaldırabilirsiniz.

Hesabınızın kullanıcı adını, şifresini ve kayıtlı e-posta adresini bilmeniz gerekmektedir. Ardından, hesabınızı silmek için bir neden seçebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Instagram Hesap Silme Linki bağlantısına yandaki bağlantı üzerinden kolaylıkla erişebilir ve işlemleri takip edebilirsiniz.

Instagram hesabınızı silmeyi düşünüyorsanız, bunun tüm fotoğraflarınızı, videolarınızı ve yorumlarınızı kalıcı olarak sileceğini bilmelisiniz. Ayrıca takipçilerinizi de silecektir. En iyi yanı, hesap silme talebini gönderdikten sonra 30 gün içinde yeniden etkinleştirebilmenizdir. Silme işlemi tamamlandıktan sonra aynı kullanıcı adını yeni bir Instagram hesabı için de kullanabilirsiniz.

Ayrıca hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Hesabı geçici olarak devre dışı bırakmaya dondurma işlemi adı verilmektedir. Instagram hesabınızı kalıcı ya da geçici silme işlemlerinin yanı sıra Instagram Hesap Dondurma işlemini nasıl yapacağınız konusunda bilgi almak için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Hesabını silmek isteyen kullanıcılar “Instagram hesap silme nasıl yapılır?” sorusunu merak etmektedirler. Oldukça basit işlemler ile hesabınızı silebilirsiniz.

Hesabınızı silmeye karar verirseniz, verilerinizin tamamen silinmesi için 30 güne kadar beklemeniz gerekecektir. Bu süre boyunca arkadaşlarınızın fotoğraflarını ve yorumlarını görmeye devam edebileceksiniz ancak kendi gönderilerinize erişemeyeceksiniz.

Hesabınızı sildikten sonra, ona tekrar erişemezsiniz. Bu nedenle Instagram hesabınızı silmeden önce verilerinizin yedeğini almalısınız.

Instagram uygulama üzerinden hesap silme işlemi için;

  1. Instagram uygulamasına giriş yapınız,
  2. Hesabınızdan sağ bölümde bulunan üç çizgiye tıklayınız,
  3. Ayarlar bölümüne giriniz,
  4. Yardım bölümüne tıklayınız,
  5. Burada sizleri help.instagram.com adresi karşılayacaktır. Hesap silme işlemini doğrudan uygulama aracılığıyla yapamayacağınızı belirtmek isteriz. Buradan hesap silme bağlantısını bularak tıklayabilir ve adımlarınızı devam ettirebilirsiniz.

Instagram tarayıcı üzerinden hesap silme için;

  1. Instagram hesabınıza giriş yapınız,
  2. https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ bağlantısına tıklayınız,
  3. Sizi karşılayan ekranda “… hesabınızı neden silmek istiyorsunuz?” sorusuna uygun cevabı vererek adımları yönlendirilen adımları takip edebilirsiniz.

Instagram Hesap Silme Kalıcı

Instagram’dan uzaklaşmak için Instagram Hesap Silme Kalıcı işlemlerini uygulayabilir ve sosyal medyadan verilerinizi silebilirsiniz.

Unutmamak gereken önemli bilgilerden biriside Instagram hesap silme işleminde kalıcı hesap silme uyguluyorsanız, hesabınızı sildikten sonra bu işlemin geri getirilemeyeceğidir. Bu sebeple kalıcı hesap silme işlemini bilinçli yapılması gerekmektedir.

Instagram üzerinde hesap silme işlemleri doğrudan kullanıcılara yansıtılan bir buton ya da bağlantı ile gösterilmemektedir. Bunun sebebi kalıcı sorunlara neden olabilecek veri kaybı ya da kullanıcı hesabı kaybı gibi sorunların önüne geçmektir.

Instagram hesabınızı silme işlemlerinden sonra yeni bir kullanıcı oluşturmak isteyenlere Instagram Hesap Açma işlemlerini takip ederek yeni hesap oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı hesabınızı kalıcı olarak silme işlemi 30 günlük süreçten ibarettir. 30 günün sonunda hesabınız silinerek, hesabınızın kullanıcı adı olarak bilinen bağlantı adınız boşa düşecektir. Bu sayede yeni kullanıcılar ya da bir başkası boşa düşen kullanıcı adını alabilme imkanına sahiptirler.

Instagram Hesap Silme Şifresiz

Hesabınızı silmek için Instagram Hesap Silme Şifresiz metodu sıkça merak edilenlerden birisidir. Peki, bu işlem nasıl yapılmaktadır?

Instagram kullanıcı topluluğunu ve hesaplarını korumak adına hesap silme işlemlerini şifreli hale getirmiştir. Bu işlem kullanıcı hesaplarının güvenlik altında tutulmasını sağlamaktadır.

Instagram şifresiz hesap silme işlemi için legal bir yöntem olmadığını belirtmek isteriz. Zira kullanıcısı siz olduğunu doğrulayamadığınız bir profilin ya da kullanıcının hesabının kaldırılmasının alternatif yöntemleri vardır. Bu yöntemler:

Birinci Yöntem: Yeni bir hesap oluşturarak, şifresi unutulan eski hesabın sizlere ait olduğu belirterek bil destek talebi oluşturmaktır.

İkinci Yöntem: Şifresi unutulan hesabı bir veya birden çok hesap ile şikâyet ederek spama sokmak ve hesabın resmi Instagram yetkilileri tarafından kapatılmasını beklemek.

Üçüncü Yöntem: Taklit hesapların şikâyet yolu ile kapatılmasına dayanarak resmi instagram hesabınızdan, eski instagram hesabınızın taklit hesabı olduğu yönünde bildirimde bulunarak.

Yukarıda ki adımları takip ederek ya da Instagram Hesap Kurtarma işlemlerini deneyerek eski hesabınızı ya da aktif hesabınızın şifresini bilmeden sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Instagram Hesap Kurtarma işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CSA Logo