5 dakikada

Bu Makalemizde Sizlere Taklit Sebebi İle Kapanan İnstagram Hesabını 5 Dakikada Nasıl Geri Açarsınız Adım Adım Anlattık !

Instagram Taklitten Kapanan Hesabı Açma içeriğimizde taklitten dolayı kapanan Instagram hesaplarınızı nasıl açabileceğinizi 2023 yılı itibariyle anlattık. Instagram’da taklit suçu politika kurallarına aykırıdır. Bunun temel sebebi ise Instagram’ın tüm kullanıcıların özgün olmasını talep etmesinden kaynaklanmaktadır.

Günümüzde Instagram hesaplarının birçoğunun kapanma sebebi taklit suçudur. Instagram taklitten dolayı birçok hesabı sınırsız veya geçici süreliğine kapatmaktadır. Diğer yandan, taklitten dolayı kapanan hesapları açmak mümkündür. Bunun için Instagram’ın hesap açma formu olarak geçen bir form alanı bulunmaktadır. Bu formu göndererek, uygun görülmesi durumunda taklitten kapanan hesapları kolay bir şekilde açabilirsiniz.

Taklitten Kapanan Hesabı Açma – 2023

Hesap Açma Formu linkine tıkladıktan sonra;

  • Nüfus Cüzdanınızdaki yazan adınız ve soyadınız,
  • E-Posta Adresiniz,
  • Instagram Kullanıcı Adınız,
  • Cep Telefonu Numaranız,
  • Son alanda yer alan bölüme de itiraz dilekçenizi yazmanız gerekmektedir.

Taklitten Kapanan hesabı açabilmek için en önemli bölüm ise son alandır. Bu alanda kendinizi iyi bir şekilde ifade etmeniz önemlidir. Dilekçe bölümündeki ifadeler Instagram yetkilileri tarafından incelenmekte ve duruma göre işleme koyulmaktadır.

Taklitten Kapanan Hesabı Açma Formu

Taklitten Kapanan hgesabı açabilmek için gerekli olan form linki yukarıda iletilmiştir. Yukarıda yer alan hesap açma formundan başvurunuzu kolaylıkla iletebilirsiniz. Formu iletmeniz durumunda genellikle 7 gün iş süresi içerisinde formlara dönüş sağlanmaktadır.

Instagram Taklit Saldırısı

Siz herhangi bir hesabı taklit etmeseniz bile bazı kullanıcılar sizin hesabınızı kapattırmak adına sizin hesabınızdan daha yüksek takipçiye sahip bir hesabı satın almakta. Satın alma işleminden sonra da sizin hesabınızda yer alan;

  • Gönderi,
  • İsim – Soy İsim ve diğer tüm bilgileri birebir kopyaladıktan sonra Instagram’a şikayet bildiriminde bulunmaktadır.

Bu tarz bildirimleri önemseyen Instagram ise ilk olarak iki hesabın takipçisine ve açılış tarihine bakmaktadır. Sizin hesabınızı kapatmak isteyen kişilerde sizin hesabınızdan daha önce açılmış ve daha yüksek takipçili bir hesaba sahip olduğu içinde Instagram bu bildirimi direkt olarak işleme koymaktadır.

Taklitten Kapanan Hesap Kaç Günde Açılır?

Taklitten kapanan hesaplara genellikle 7 günlük süreçte müdahale edilmektedir. Diğer yandan, bu süre duruma göre uzayabilmektedir. Bu noktada profesyonel anlamda hizmet almanız gerekebilir.

Telegram Grupları içeriğimize ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Taklitten Kapanan Hesap Kaç Günde Açılır?

Taklitten kapanan hesaplara genellikle 7 günlük süreçte müdahale edilmektedir. Diğer yandan, bu süre duruma göre uzayabilmektedir. Bu noktada profesyonel anlamda hizmet almanız gerekebilir.

Tavsiye Ettiğimiz diğer Makalaler

Yeni instagram Hesabı Açma Rehberi – 2023

Sosyal Medya Ajansı Nedir ? Sosyal Medya Uzmanları Neler Yapar?

Ücretli Meta Verified Nasıl Alınır ? – 2023

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CSA Logo