Basliksiz 1

Bir web sitesi yapmak için Nelere ihtiyacım var ?

Bu tamamen web sitenizin amacına bağlıdır. En karmaşık yaklaşım  , hemen hemen her web sitesinin temelleri olan HTML, CSS, JavaScript ve PHP’nin nasıl kodlanacağını öğrenmek olacaktır .

Bir web sitesi oluşturmanın tek yolunun bu olmadığını unutmayın. Çok teknik bilginiz olmasa bile kolayca çarpıcı bir web sitesi kurabilirsiniz.

Ama nasıl?

Bir web sitesi oluşturucu kullanarak . Word, Facebook veya PowerPoint kullanabiliyorsanız, bir web sitesi oluşturucuyu sorunsuz bir şekilde kullanabileceksiniz. Bu kullanımı kolay platformlar, görsel bir sürükle ve bırak editörü , web barındırma sunar ve hatta özel bir alan adı sağlayabilir : gerçekten tek adres !

Şimdi başlayalım, olur mu? Sadece bu basit adımları izleyin ve kısa sürede kendi web sitenizi oluşturacaksınız!

7 adımda web sitesi nasıl kurulur?

Araştırmamızdan (ve kendi deneyimlerimizden) çoğu web sitesi projesinin aşağıdaki adımlardan geçtiğini bulduk:

 1. Instagram Keşfete Düşme – En Etkili Yollar!
 2. Silinen İnstagram Hesabını Geri Almak İçin 10 Yöntem !
 3. Dijital Pazarlama ve Dijital PR Yapmanın 5 Sırrı !

Mutlak yeni başlayanlar için birkaç önemli terim

1. Oluşturmak istediğiniz web sitesinin türünü belirleyin

Web siteleri tüm şekil ve boyutlarda gelir. İşte en yaygın olanları:

Kişisel web siteleri

Çok küçük bir web sitesine örnek olarak çevrimiçi bir portföy ( bazı örnekleri burada bulabilirsiniz ) veya özgeçmiş verilebilir. Bunlar genellikle metin yazarları, çevirmenler veya illüstratörler tarafından çalışmalarını, iletişim bilgilerini ve ‘hakkımızda’ sayfasını sergilemek için kullanılır.

Genellikle bu web sitelerinin yaklaşık yedi veya daha az sayfası vardır . Tüm bilgileri tek bir sayfada görüntülediğiniz tek sayfalık bir web sitesi bile olabilir .

image
Web Yazılım Nedir ? Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır ? 2023 3

Bu tür web siteleri pek güncellenmez ve çoğunlukla statiktir . Bir kez oluşturun, her şeyin olması gerektiği gibi çalıştığından emin olun, mobil sürümü test edin ve ardından orada oturmasına izin verin. Trafik çoğunlukla doğrudan URL’yi yazan kişilerden veya Google Haritalar gibi yerel dizinlerden gelir.

Gereken süre : Bu kadar küçük bir web sitesini kurmak genellikle çok uzun sürmez: Yeterince iyi bir ilk sürüm için bir hafta sonu yeterli olacaktır.

Bunu oluşturmanın ideal yolları : Wix gibi bir web sitesi oluşturucu . Daha ucuz, biraz daha az güçlü seçenekler için Webnode ve Strikingly’ye de göz atabilirsiniz .

2. Bir Blog Web Sitesi Nasıl Kurulur

Düşüncelerinizi sık sık paylaşmayı seviyorsanız, bir blog da başlatabilirsiniz . Bu, ziyaretçilerinize web sitenize geri dönmeleri için bir neden verir ve genellikle onları yorum yapmaya davet eder. Blog gönderileri eklemek genellikle metin ve resim yükleyebileceğiniz basit bir düzenleyici aracılığıyla yapılır. Tipik bir örnek, bir seyahat veya yemek blogu olabilir.

Portföy sitelerine bir blog sayfası da eklenebilir, ancak bu, sosyal medyanın yükselişi nedeniyle daha az popüler hale geldi.

Gerekli süre : Küçük bir blog birkaç gün içinde kolayca kurulabilir . En büyük zaman yatırımı, düzenli içerik yayınlamaktan gelir.

Oluşturmanın ideal yolları : Squarespace veya WordPress ( ücretsiz blog oluşturucular bile var )

3: E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur !

Bu tür işlerde, web sitesi genellikle bunun ayrılmaz bir parçasıdır, yani web sitesi olmadan iş çıkmaz.

Shopify’ın “Prestige” Çevrimiçi Mağaza Teması

Web sitesi ana pazarlama kanalı olabilir, örneğin:

 • Bir yemek dağıtım hizmeti
 • Bir üyelik programı (örneğin çevrimiçi fitness kursu)
 • Bir tatil evi için bir rezervasyon sitesi
 • Çevrimiçi danışmanlık veya koçluk hizmetleri

Web sitesi işletme bile olabilir:

 • Çevrimiçi Mağaza
 • Farklı ürünleri karşılaştıran bir web sitesi (Tooltester.com gibi)
 • Çevrimiçi bir eğitim sitesi
 • Çevrimiçi bir gazete veya dergi

Gereken süre : Web sitenizin tasarımına ve işlevselliğine çok bağlıdır. Örneğin, Wix gibi bir web sitesi oluşturucu kullanarak, yalnızca standart bileşenleri kullanarak bir hafta içinde yoga işiniz için (çevrimiçi randevular ve ödemeler dahil) bir site oluşturabilirsiniz .

Ancak, ısmarlama özelliklere ve sayfa şablonlarına sahip daha büyük bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, WordPress gibi bir CMS kullanmanız gerekecektir. Teknik bilginize bağlı olarak, şu anda en az bir aylık bir zaman dilimine bakıyoruz . Belirli görevler için bir tasarımcı ve programcı tutmanız gerekirse, bu daha da artacaktır.

Bunu oluşturmanın ideal yolları : normal (içerik) web siteleri için, WordPress genellikle harika bir çözümdür. Çevrimiçi mağazalar için Shopify veya WooCommerce . Ancak tatil kiralama, restoranlar, çevrimiçi rezervasyonlar vb. için birçok özel uygulamaya sahip oldukları için Wix bile incelemeye değer.


İyi bir Web Yazılım yani web sitesi oluşturmak için !

Ne tür bir siteye ihtiyacınız var?

Bir işletme web sitesiKüçük bir çevrimiçi mağaza (50’ye kadar ürün)Tam özellikli bir çevrimiçi mağazaHizmetleri satın VEYA etkinlikler düzenleyinBir blogKişisel bir proje


2. Web sitenizi oluşturmak için bir platforma ve bütçeye karar verin

Web sitesinin türünü belirledikten sonra, artık projenin boyutu hakkında daha net bir fikriniz var.

Profesyonel bir web sitesi başlatmanın en popüler yollarını gözden geçirelim. Web sitesi oluşturucuları ve kodlama dahil olmak üzere birçok çözüm var . Bazıları diğerlerinden daha esnektir ve bazıları daha karmaşıktır.

1. Seçenek: Bir web sitesi oluşturucu ile bir web sitesi kurmak

En kolay seçenekle başlayalım : bir web sitesi oluşturucu . Bu, tabiri caizse “her şey dahil” bir pakettir: Tek bir platform genellikle aşağıdakileri sağlar:

 • Şablon tasarımı
 • Web düzenleyicisini sürükleyip bırakın
 • ağ sağlayıcısı
 • Alan adı
 • E-posta adresi
 • Müşteri desteği

Bu sadece yeni başlayanlar için yararlı değildir: sadece projeye bağlıdır. İyi haber şu ki, hemen hemen tüm site oluşturucular, bir alt alan adında (örn. adınız.sitekurucuadı.com) ücretsiz bir temel web sitesi oluşturmanıza izin veriyor . Ücretsiz bir web sitesini profesyonel olarak kullanmanızı önermesem de (reklam destekli olduğu için), maliyetin buna değip değmeyeceğine karar vermeden önce ayrıntılı olarak denemek için mükemmel bir yol.

Ancak işletmenizi internete taşımak istiyorsanız ücretli bir plan düşünmelisiniz. Fiyatlar ayda yaklaşık 8 dolardan başlıyor, ancak tüm temel unsurları içeriyor.  İşletme web siteniz için profesyonel bir e-posta adresine ihtiyacınız varsa, ayda yaklaşık 1-6 ABD doları ekleyin .

Tam olarak nasıl çalıştığını daha iyi anlamak için lütfen web sitesi oluşturmaya yönelik adım adım öğreticimizi izleyin!

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CSA Logo