CsaOneCikan

Instagram doğrulaması istemek çok basit . Aşağıdaki talimatları uygulamadan önce, doğrulanmasını istediğiniz hesaba giriş yaptığınızdan emin olun. Örneğin, şirket hesabınız için Instagram rozeti almak istiyorsanız, yanlışlıkla kişisel hesabınıza girmediğinizden emin olun.

Instagram doğrulaması için başvurma adımları:

1. Sağ alt köşede profil resminizin bulunduğu simgeye dokunarak Instagram profilinize gidin

2.Profilinizin sağ üst köşesindeki menü simgesine (☰) dokunun

3. Ekranınızda görünen ayarlar simgesini (⚙︎) seçin, ardından ayarlar menüsünden Hesap’ı seçin.

4. Hesap ayarlarında aşağı kaydırın ve Doğrulama iste’ye dokunun.

5. Hesap adınız önceden doldurulmuş olarak bir form görünecektir

İlk olarak, tam adınızı ekleyin (işletmeler için, Instagram’ınızı yöneten kişinin tam adı yeterli olacaktır).

6. Önce Kimlik belgesi türünüzü seçin, ardından dosya ekle’ye tıklayın

Bu adımda, fiziksel bir belge veya kimlik doğrulaması sunmalısınız. Ehliyet, pasaport veya ulusal kimlik kartı bir kişi için çalışacaktır. Bir işletme için, vergi beyannamesi, şirket ana sözleşmesi ve hatta yeni bir elektrik faturası gibi herhangi bir resmi işletme belgesini kullanabilirsiniz.

Kameranızı açıp kimliğinizin net, odaklanmış bir fotoğrafını çekebilir veya telefonunuzdan bir resmini yükleyebilirsiniz.

7. İtibarınızı onaylayın

Instagram sizi, tanınmış bir figür, ünlü veya marka olarak kamu yararına hareket ettiğinizi kanıtlamak için ilgili bilgileri sağlamaya davet ediyor.

Sizden hesabınız, ülkeniz veya bölgeniz için ilgili bir kategori seçmenizi ve isteğe bağlı olarak hedef kitlenizi tanımlamanızı ve tanıdığınız isimlerin bir listesini paylaşmanızı isterler.

8. Uygunluğunuzu doğrulamak için isteğe bağlı bağlantılar ekleyin

Eylemlerinizin kamu yararına uygun olduğunu gösteren, hesabınızla ilgili ek bağlantılar ekleyebilirsiniz. Bunlar arasında markanızın yer aldığı diğer sosyal medya hesapları, makaleler, haberler veya basın bültenleri olabilir. Promosyon amaçlı veya ücretli içerikler incelenmeyecektir.

9. Son olarak, doğrulama talebinizi Instagram’a göndermek için ekranın altındaki mavi Gönder düğmesine dokunun.

Bir saniye bekleyin – henüz doğrulanmış bir Instagram ünlüsü değilsiniz. İsteğiniz şimdi, hesabınızı inceleyecek ve sizi bir Instagram rozeti için onaylayıp onaylamamaya karar verecek olan Instagram’daki bireysel moderatörlere gidecek.

Bu birkaç hafta sürebilir, bu nedenle hemen yanıt alamamanız kötü bir işaret değildir.

Instagram yetkilileri karar verdikten sonra, uygulamada Instagram tarafından doğrulanıp doğrulanmadığınızı bildiren bir bildirim alacaksınız.

Talebiniz reddedilirse umudunuzu kaybetmeyin! 30 gün sonra yeni bir istek gönderebilirsiniz.

Instagram’da Mavi Tik Almak için ipuçları

instagramda adim adim nasil mavi tik alabilirsiniz
İnstagram'da Para İle Mavi Tik Satın Alma Dönemi Başladı ! 2023 3

​​İnstagram’da doğrulanmak için ne gerektiğini merak ediyorsanız , işte yapmanız gerekenler:

  • Kurallara uymak

Instagram’ın moderatörleri , Kullanım Koşullarına veya Topluluk Kurallarına uymadığınızı düşünürse , doğrulanma şansınızı güle güle öpebilirsiniz.

  • Gerçekçi ol

Ve bunu kelimenin tam anlamıyla kastediyoruz. Hesabınız gerçek bir kişiyi, tescilli bir işletmeyi veya yerleşik bir kuruluşu temsil etmelidir. Bu aynı zamanda ilham verici meme sayfalarının veya parodi hesapların dikkate alınmayacağı anlamına da gelir.

  • kayda değer ol

Rastgele insanlar kibarca sorarak mavi Instagram rozetini alamazlar. Siz veya markanız birden fazla haber kaynağında yer almalı, çok aranmalı ve genel halk tarafından iyi tanınmalı. Ücretli veya tanıtım içeriklerinde yer almak sayılmaz.

  • Yalnızca bir hesap için doğrulama isteğinde bulunun

Instagram’a göre hesabınızın “temsil ettiği kişi veya işletmenin benzersiz varlığı” olması gerekir. Temel olarak, kendiniz veya markanız için birden fazla doğrulanmış hesabınız olamaz. Bunun tek istisnası, dile özgü hesaplardır (örneğin, McDonald’s Danimarka ve McDonald’s İtalya gibi).

  • Profilinizin kurulumunu tamamlayın

Hesabınızın biyografisi, profil resmi ve en az bir gönderisi yoksa Instagram’da doğrulanamazsınız.

  • herkese açık ol

Özel hesaplar doğrulanamaz, basit ve basit.

  • yalan söyleme

Doğrulama için başvururken “yanlış veya yanıltıcı bilgi” sağlarsanız, doğrulanmış rozetiniz kaldırılır ve olası bir askıya alma ve hatta Instagram’dan kalıcı olarak yasaklanma ile karşı karşıya kalırsınız.

Instagram’da Mavi Tik neden bu kadar değerli?

Instagram çeki almak, birçok insan için sadece bir onur rozetidir. Havalı görünüyor, nüfuzunuzu artırıyor ve kendinizi önemli hissetmenizi sağlıyor. Ancak, Instagram doğrulaması talep etmenin zaman ayırmaya değer olmasının tek nedeni bunlar değil.

Instagram’da doğrulanmış olmanın üç ana faydası vardır:

  • Kopyacıları ve sahtekarları önlersiniz

Mavi Instagram rozetini almanın en iyi yanlarından biri, sizi veya markanızı arayan herkesin sizin gerçek kişi olduğunuzu anında görmesidir. Bu, hayran hesaplarına, parodi hesaplara veya taklitçilere potansiyel takipçilerinizi kaybetmemenizi sağlayacaktır.

  • İnstagramda Popüler Bir Kullanıcı Olduğunuzu Kanıtlayın

Instagram’ın doğrulanması, birkaç bağımsız haber kaynağında göründüğünüzü ve sizin veya kuruluşunuzun o kadar dikkate değer olduğunu ve insanların sizi kopyalamak istediğini kanıtlar – ve dedikleri gibi, taklit, pohpohlamanın en samimi biçimidir. Bu sadece Instagram moderatörlerinin görüşü olsa da, bu yine de şimdiki ve gelecekteki takipçilerinize, herkes tarafından bilinen bir figür veya marka olarak kabul edildiğinizi gösterir.

  • instagram Mavi Tik Satın Almak Etkileşim İçin Harika

Hesabınızın, hesap adınızla ilgili terimler için Instagram arama sonuçlarının üst sıralarında yer almasını istiyorsanız, mavi onay almanız otomatik olarak kazanmanız anlamına gelir. Doğrulanmış hesaplar, aynı Instagram araması için her zaman doğrulanmamış hesapların üstünde yer alır – yani bu sadece pastanın üzerindeki krema.

instagram’da Mavi tik Satın Alamıyorsanız ne yapmalısınız?

Tamam, şimdi Instagram rozetine sahip olmanın ne kadar harika olduğunu abarttık – peki ya birkaç kez doğrulama talebinde bulunduysanız ve herhangi bir nedenle Instagram moderatörleri hesabınızın mavi bir çeki hak etmediğini düşünüyorsa?

Siz veya markanız daha fazla haber değeri kazanana ve hayran sayfaları ve taklitçi hesaplar açılana kadar her zaman bekleyebilirsiniz. Bu durumda, son talebinizden bu yana en az 30 gün geçtiği sürece her zaman Instagram’dan tekrar doğrulama talebinde bulunabilirsiniz.

Ancak, ücretli veya tanıtım amaçlı makalelerin ve haberlerin hesabınızın haber değeri olarak değerlendirilmesine dahil edilmeyeceğini unutmayın.

Öte yandan, Instagram doğrulamasının asıl amacı, hesabınızın gerçek olduğunu kanıtlamak ve potansiyel takipçilere gerçekten siz olduğunuzu söylemektir. Bu durumda, meşru olduğunuzu kanıtlamak için alabileceğiniz başka önlemler de vardır.

İlk olarak, Instagram hesabınızı şirketinizin web sitesine ve e-posta imzasına bağlayabilirsiniz. Web sitenize resmi Instagram hesabınızın bağlantısını eklemek, potansiyel takipçilerin siz olduğunuzu bilmesini sağlamanın harika bir yoludur.

İkincisi, Instagram profilinize Facebook gibi diğer sosyal medya hesaplarından da bağlantı verebilirsiniz. Bu yöntemler, Instagram profilinize giden bağlantıya tıklayan herkesin siz olduğunuzu anlayacağı anlamına gelir.

Son olarak, yazılarınızda benzer bir üslup kullanarak ve gönderilerinizin estetiğini marka üzerinde tutarak hesabınızı tutarlı tutun. 

Instagram hesabınızı markalaştırmanın kolay yolları, sizinle veya ürünlerinizle ilgili yeni hashtag’ler başlatmak ve her resim gönderisinde aynı filtreyi tekrar tekrar kullanmaktır.

Bu teknikler bir araya getirildiğinde, potansiyel takipçilerinize, süslü mavi çekleriniz olmasa bile hesabınızın gerçek olduğunu gösterecektir.

Instagram hesabınızı doğrulama zamanı! 

En çok takipçiye sahip birçok Instagram hesabı doğrulanmış olsa da, büyük ve sadık bir takipçi tabanı oluşturmak için bir Instagram rozetine ihtiyacınız yoktur. İlgi çekici gönderiler oluşturmanız, bunları doğru zamanlarda yayınlamanız ve markanız etrafında bir topluluk oluşturmanız gerekir.

Tavsiye edilen diğer makalelerimiz

Silinen İnstagram Hesabını Geri Almak İçin 10 Yöntem !

Twitter Mavi Tik Alma Kuralları Mavi Tik Nasıl Alınır?

İnstagram Mavi Tik Almanın Bilinmeyen 10 İpucu

Meta Account Menager ve Bussines Suite Hakkında 10 Bilgi

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CSA Logo