twitter fotograf

Twitter’da Mavi Tik Almanın 5 Önemli Kuralı

Twitter popüler bir sosyal medya aracıdır. Özellikle son dönemde Twitter mavi tik alma kuralları ile birçok kullanıcı tarafından Blue Tick alınarak tescil işlemi yapılmaya ve sosyal medya da güvenilir bir kullanıcı olduğunu kanıtlama çabası içerisindedir.

Twitter Blue (Twitter Mavi Tik), Twitter tarafından sunulan, premium özellikler ve hesabınıza mavi bir tik sağlayan bir abonelik hizmetidir. Twitter’ın şu anki CEO’su Elon Musk tarafından, kullanıcılara katı doğrulama kriterlerini karşılamak zorunda kalmadan premium özelliklere erişim sağlamak için tanıtıldı. Twitter Blue ile mavi tikli doğrulanmış bir hesaba sahip olabilir, tweet’leri geri alabilir ve düzenleyebilir, gezinmenizi özelleştirebilir ve diğer premium özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Twitter Mavi Tik Nedir?

Twitter’ın doğrulama olarak da bilinen Twitter mavi tik‘i, platformda güvenilirliğin ve özgünlüğün simgesidir. Twitter’ın bir hesabın önemli bir kişiye, markaya veya kuruluşa ait olduğunu doğrulama yöntemidir.

Bir hesabın doğrulamaya uygun olması için Twitter’ın aşağıdakileri içeren doğrulama kriterlerini karşılaması gerekir:

 • Hesap aktif olmalıdır: Hesap iyi durumda olmalı ve platformda aktif olma geçmişine sahip olmalıdır.
 • Hesap bilgileri eksiksiz olmalıdır: Profil, bir profil resmi, biyografi ve başlık resmi içermelidir. Hesabın ayrıca onaylanmış bir e-posta adresi ve telefon numarası olmalıdır.
 • Hesap güvenli olmalıdır: Hesabın güvenli bir parolası olmalı ve saldırıya uğrama veya güvenliği ihlal edilme geçmişi olmamalıdır.
 • Hesap, Twitter’ın politikalarına uygun olmalıdır: Buna Twitter’ın taciz, taciz ve nefret söylemi ile ilgili kuralları dahildir.
 • Dikkate değer mevcudiyet: Hesap, dikkate değer bir kişiyi, markayı veya kuruluşu temsil etmeli ve topluluğu içinde iyi durumda olmalıdır.

Bir hesap bu kriterleri karşıladığında, Twitter’ın güncellenen Twitter Blue sayfası üzerinden abonelik işlemlerini başlatabilir. Doğrulama işlemi birkaç hafta sürebilir ve Twitter, kriterlerini karşılamayan herhangi bir hesabın doğrulamasını reddetme hakkını saklı tutar.

csamedya instagram mavitik
Twitter Mavi Tik Alma Kuralları Mavi Tik Nasıl Alınır? 3

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter mavi onay (mavi tik) edinmek için hizmete abone olmanız yeterlidir. Abone olduğunuzda, hesabınızda mavi bir tik alacaksınız ve tüm premium özelliklere erişeceksiniz. Twitter’ın politikalarını ihlal etmesi durumunda hesabınızdaki mavi işareti kaldırma hakkına sahip olduğunu ve geri ödeme yapılmayacağını unutmayın.

Twitter mavi tik alma konusunda “Twitter Blue” platformu üzerinden gerekli güncel bilgilendirmeleri anlık olarak takip edebilmeniz önemlidir. https://help.twitter.com/tr/using-twitter/twitter-blue platformu üzerinden Twitter mavi tik alma ve mavi tik satın alma işlemleri hakkında daha detaylı bilgilere uğraşabilirsiniz.

Twitter Blue’nun Özellikleri

Twitter Blue, aşağıdakiler dahil, normal kullanıcılar tarafından kullanılamayan çeşitli premium özellikler sunar:

 • Mavi tik ile onaylanmış hesap
 • Tweeti geri alma özelliği
 • Tweet düzenleme
 • Yer imi klasörleri
 • Özel uygulama simgeleri
 • Kişiselleştirilmiş gezinme
 • Okuyucu
 • Temalar
 • Popüler Makale seçeneği

Tweet Geri Alma Özelliği

Twitter Blue’nun en popüler özelliklerinden biri Tweet geri alma özelliğidir. Bu özellik sayesinde, bir tweet’i takipçileriniz görmeden önce geri çekebilirsiniz. Geri alma özelliği, tweet’inizi yayınlanmadan önce ön izlemeniz ve gözden geçirmeniz için size 30 saniyelik bir pencere sunar. Geri sayım süresini tercihinize göre daha kısa veya daha uzun olacak şekilde de özelleştirebilirsiniz.

Navigasyon Özelliğini Özelleştir

Twitter Blue, Twitter uygulamasında gezinme çubuğunuzu özelleştirme olanağı da sağlar. Bu, sizi en çok ilgilendiren Tweet’lere hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar. Gezinme çubuğunuzda görünmesi için en fazla altı öğe seçebilirsiniz.

Yer İşareti Klasörleri

Twitter Blue, kayıtlı tweet’lerinizi düzenlemenizi sağlayan bir yer imi klasörü özelliği de içerir. Sınırsız sayıda yer imi ekleyebilir ve kayıtlı tweet’lerinizi düzenli tutmak için klasörler oluşturabilirsiniz.

Twitter Blue, mavi tik, tweet geri alma, tweet düzenleme ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli premium özellikler sunan bir abonelik hizmetidir. Bu premium özelliklerin keyfini çıkarmakla ilgileniyorsanız, Twitter Blue’ya abone olabilirsiniz.

Twitter Mavi Tik Kuralları

Twitter’ın mavi tik alma kuralları, hesabınızın son 12 ay içinde Twitter Kuralları’nı ihlal etmediğinden emin olmak için kullanılan bir kontrolü içerir. Twitter mavi tik alma kuralları alma konusunda hesabınızın son 12 ay içinde şu kriterleri yerine getirdiğinden emin olmalı ve aşağıda ki kurallara özen göstermelisiniz:

 • Profil adı ve fotoğrafınız güncel olmalı.
 • Onaylanmış bir e-posta adresi veya telefon numarası olmalı.
 • Son 6 ay içinde hesabınıza giriş yapmış olmalı.
 • Hesabınız düzenli olarak etkin kullanılmalı.
 • Hesabınız güvenlik sebeplerinden dolayı kapatılmamış olmalı.
 • Hesabınızın Twitter Kuralları’nı ihlal etmediğinden emin olmalısınız.

Twitter mavi tik, kullanıcılara düzenlenebilir bir Tweet ve kullanıcı adlarının yanında mavi onay işareti rozeti gibi özel özellik ve avantajlara erişim sağlayan, sosyal medya platformunun ücretli abonelik hizmetidir. Mavi onay işareti rozeti, hesabın doğrulanmış ve orijinal olduğunu gösterdiği için bir güvenilirlik işareti olarak görülüyor.

Mavi onay işareti olduğunda kullanıcıların Twitter mavi tik alma kuralları ve düzenlemelerinden haberdar olmaları önemlidir. Örneğin Twitter, kullanıcıların mavi onay işareti rozetini satın almasına veya satmasına izin vermez ve bu kuralları ihlal ettiği tespit edilen herhangi bir hesabın mavi onay işareti rozeti iptal edilebilir. Ayrıca Twitter, hizmet şartlarını veya platformlarının kural ve düzenlemelerini ihlal ettiği tespit edilen herhangi bir hesaptan mavi onay işareti rozetini iptal etme hakkını saklı tutar.

Tavsiye ettiğimiz diğer twitter ve sosyal medya makaleleri

İnstagram Mavi Tik Rozeti Nasıl Alınır ? İşte 10 Püf Noktası !

Twitter da Hesap Gizlemek İçin 5 Mükemmel Yöntem

İnstagram Mavi Tik Almanın Bilinmeyen 10 İpucu

İnstagram Destek Formları 5 Hayat Kurtarıcı Destek Formu

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CSA Logo