twitterin cok renkli dogrulama isaretleri geri donuyor OXTj

İşte Herkesin Aradığı Sır Gibi Gizlenen Facebook’da Mavi Tik Rozeti Almanın 5 Gizli Kuralı

Facebook mavi tik rozeti, özgünlüğün ve güvenilirliğin bir işaretidir. Facebook mavi tik alma kuralları birçok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Zira son dönemde yoğun artan kitlesel sosyal kullanım doğru takip ve etkileşimin bir parçası halindedir.

Facebook mavi tik simgesi, hesap bilgilerinde yazan hesabın gerçek kişi veya kuruluşa ait olduğunu doğrular. Bu özellik yalnızca Facebook tarafından doğrulanmış hesaplarda mevcuttur ve medya sektöründeki tanınmış kişi, şirket veya kuruluşlara ayrılmıştır.

Facebook Mavi Tik Nedir?

Facebook’ta mavi tik olarak bilinen Facebook mavi doğrulama rozeti, hesabın güvenilir olduğunu gösteren bir doğrulama simgesidir.

Hesap doğrulama rozeti olarak da bilinen mavi tik, arama yapıldığında hesap adının yanında çıkar ve hesabın profil bilgilerinde yazan kişi veya kuruluşa ait olduğunu kanıtlar. Mavi tik olması, hesabın birçok kişi tarafından takip edildiğini ve saygı duyulduğunu da gösterir.

Facebook Mavi Tik Kuralları

Facebook mavi tik almak doğrudan bir işlem değildir. Bazı ülkelerde işlem Facebook’un ortakları üzerinden yürütülürken bazı ülkelerde ise bu alanda uzmanlaşmış ajanslar aracılığıyla yapılabilmektedir.

Profil sahibi herkese açık değilse veya medyanın veya markanın bir parçası değilse, doğrulama kriterlerini geçmek zor olabilir ve başvuru ret ile sonuçlanabilir. Ajanslar, hesap doğrulamasını sağlamak ve süreci hızlandırmak için doğru adımları ve uygulamaları atarak yardımcı olabilir.

Facebook Mavi Tik Alma Koşulları

Facebook mavi tik alma koşulları, onay süreci içerisinde gerekli olan evrak, süreç ya da gereksinimlere yapılan bir atıftır. Aslen gereksinimler Facebook Business tarafından sabit bir şekilde belirlenmiş ve buna dayanaraktan resmî olarak aktarılmaktadır.

Facebook’ta mavi tik almak için hesabın belirli kriterleri karşılaması gerekir:

  • Facebook’un hizmet şartlarına uyun.
  • Özgün bir kapak fotoğrafınız, doğru seçilmiş bir profil fotoğrafınız ve uygun bir isim seçiminiz olsun.
  • Uygun içeriği paylaşın.
  • Aktif bir “takip et” özelliğine sahip olun.

Hesap bu kriterleri karşıladığında, hesap sahibinin bir “hesap doğrulama formu” doldurması gerekir. Form, bireysel hesaplar için resmi kimlik fotokopisi (nüfus cüzdanı, ehliyet vb.) ve tüzel kişiler için fatura, şirket sözleşmesi veya yetki belgesi gibi belgeler gerektirir. Mavi tik talebinin onaylanma şansını artırmak için formda mümkün olduğunca fazla bilgi vermeniz önerilir.

Facebook mavi tik başvurusu için: https://www.facebook.com/help/1288173394636262 bölümünden sorunsuz destek alabilir ve işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Mavi Tik Başvuru Süreci

Facebook mavi tik alma kuralları, Facebook mavi tik başvuru süreci işlemi; ilerleyen aşamalarında başvuru ile ilgilenen kişileri ilgilendirmektedir.

Facebook’un mavi tik rozeti almaya hak kazanabilmesi için uyulması gereken belirli kuralları ve yönergeleri içermekte ve bunlara uyulması ile gerçekleşmektedir. Facebook mavi tik alma kuralları arasında en bilindik ve tercih edilen koşullar ya da gereksinimler şunlardır;

İlk ve en önemli kural, Sayfanın veya profilin Facebook’un Hizmet Koşullarına ve Topluluk Standartlarına uygun olması gerektiğidir. Bu, yayınlanan herhangi bir içeriğin uygun olması ve bu kuralların hiçbirini ihlal etmemesi gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, Sayfanın veya profilin hakkında bölümü ve profil veya sayfa fotoğrafı olmalıdır.

İkinci kural, Sayfa veya profilin kamu yararına olması gerektiğidir. Bu, güçlü bir kamu varlığına sahip bir işletme, kuruluş, ünlü veya başka bir varlıkla ilgili olması gerektiği anlamına gelir. Ek olarak, Sayfanın veya profilin önemli bir takipçi sayısına sahip olması gerekir, bu da çok sayıda takipçiye, beğeniye veya görüntülemeye sahip olarak gösterilebilir.

Üçüncü kural, mavi tik rozeti almaya hak kazanabilmek için Sayfanın veya profilin kimliğini doğrulayacak bir belge sunabilmesidir. Bu belge bir telefon veya elektrik faturası, bir sertifika veya formasyon, ana sözleşme veya vergi belgeleri olabilir. Bu belgelerin bir devlet kurumu veya kurumuna ait olması ve Sayfanın veya profilin belgede görünen isimle kayıtlı olması gerektiğini unutmamak önemlidir.

Facebook onaylanmış hesap oluşturmak ya da başvurmak için uyulması gereken birkaç kural ve yönerge vardır. Sayfa veya profil, Facebook’un Hizmet Koşullarına ve Topluluk Standartlarına uygun olmalı, kamu yararına olmalı, kimliğini doğrulamak için bir belge sunabilmeli ve Facebook’ta aktif bir varlığa sahip olmalıdır, bu işlemler sayesinde Facebook hesap doğrulama (mavi tik) işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu kurallara ve yönergelere uyulması, Sayfanın veya profilin mavi tik rozeti almaya uygun olmasını sağlamaya ve güvenilirliğini ve güvenilirliğini artırmaya yardımcı olabilir.

Önerilen Diğer Sosyal Medya Makalelerimiz

Instagram Hesap Açma 2022

Instagram Hesap Silme 2022

Sosyal Medya’da İşletmenizi Tanıtmanın En İyi 30 Yolu

Silinen İnstagram Hesabını Kurtarmak İçin 5 Yöntem !

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CSA Logo