Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme içeriğimizde çok basit bir anlatımla kullanıcı adı değişikliğini nasıl yapabileceğinizi anlattık. Instagram’da yaratıcı olmak için çok yer var. Sabah kahvenizin estetik açıdan hoş fotoğraflarını yayınlayabilir, Hikayelerinizde müzik becerilerinizi sergileyebilir ve özenle kategorilere ayırdığınız tüm içeriği Öne Çıkanlar da görüntüleyebilirsiniz. Ancak uygulamada yaratıcılık söz konusu olduğunda bazı tartışmalara ilham veren bir alan var: adınız. 

Instagram adınızı değiştirebilseniz de, biyografinizi veya profil fotoğrafınızı güncellemekle aynı şey değildir. İnsanların sizi bulması için birincil yol olduğundan, Instagram adınız kadar önemli bir şeyle uğraşırken biraz dikkatli ilerlemek akıllıca olacaktır. 

Bu kılavuzda, Instagram kullanıcı adı değişiklikleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve bunu yapmanın kötü bir sosyal medya uygulaması olup olmadığını ele alacağız.

Instagram kullanıcı adını değiştirebilir misin?

Instagram adınızı ve Instagram kullanıcı adı değiştirmek kesinlikle mümkündür. Ve evet, bunlar iki farklı şey. Instagram kullanıcı adınız profilinizde ekranın üst orta kısmında görüntülenir. Ayrıca her gönderinin üzerinde ve bıraktığınız her yorumun ve beğeninin yanında bulunur. İnsanlar sizi içerikte de bu şekilde etiketler. 

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme
csa kullanici adi kopya
Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme - En Kolay Yöntem! 5

Instagram adınız ise yalnızca profilinizde profil fotoğrafınızın altında görüntülenir. İnsanlar profilinizi aramak için kullanıcı adınızı ve adınızı kullanabilir. 

Instagram kullanıcı adınızı veya tanıtıcınızı nasıl değiştirirsiniz?

Instagram tanıtıcınızı değiştirmek basittir ve aşağıdaki adımları izleyerek yapılabilir: 

 1. Instagram’ı açın. 
 2. Profilinize gitmek için sayfanın sağ alt köşesindeki kişi simgesine basın. 
 3. Ardından biyografinizin altında bulunan Profili Düzenle düğmesine basın. 
 4. Kullanıcı adı alanına basın. 
 5. Eski kullanıcı adınızı silin. 
 6. Yenisini yazın. 
 7. Son olarak Bitti’ye basın. 
csa kullanici adi

kullanic iadi 1
Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme - En Kolay Yöntem! 6

Yukarıdaki adımları izledikten sonra Instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi başarılı olacaktır. Yeni kullanıcı adınızı beğenmediğinize karar verirseniz ve eski kullanıcı adınıza geri dönmek isterseniz, bunu yapmak için genellikle 14 gününüz vardır. 

Ancak, yeni bir hesap eski kullanıcı adınızı zaten almışsa, onu tekrar değiştiremezsiniz. 

Instagram’da adınızı nasıl değiştirirsiniz?

Görünüşe göre, görünen adınız olarak da bilinen adınızı Instagram’da değiştirmek, kullanıcı adınızı değiştirmek kadar kolay. 

Instagram’da adınızı nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır: 

 1. Instagram’ı açın. 
 2. Profilinize gitmek için sayfanın sağ alt köşesindeki kişi simgesine basın. 
 3. Biyografinizin altında bulunan Profili Düzenle düğmesine dokunun. 
 4. Şimdi Ad alanına basın. 
 5. X simgesine basarak eski adınızı silin. 
 6. Yeni adınızı yazın. 
 7. Bitti’ye basın.

Bunu yapmak, Instagram profilinizdeki adınızı hemen değiştirecektir. Peki bundan sonra hesabınıza ve sanal görünürlüğünüze ne olacak?

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme – Aşama 1Profilinizdeki Kişi Simgesine Tıklayın!
Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme – Aşama 2Profili Düzenle Alanına Tıklayın!
Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme – Aşama 3Ad Alanına Gelin!
Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme – Aşama 4X Simgesine Basın ve Adınızı Silin
Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme – Aşama 5Yeni Adınızı Yazın

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Uyarıları

Instagram adınızı ve kullanıcı adınızı değiştirmek ne kadar kolaysa, bazı uyarıları da beraberinde getirir. Instagram hesabınızı başka yerlerde ne kadar aktif bir şekilde tanıttığınıza ve takipçilerinizi ne kadar büyütmek istediğinize bağlı olarak, “Bitti”ye basmadan önce dikkate almanız gereken bazı önemli noktalar vardır.

Kullanıcı adınızı değiştirmek kötü bir uygulama mı?

Hesabınızı bir süredir kullanıyorsanız ve hatırı sayılır bir takipçi kitlesi oluşturduysanız, çoğu uzman Instagram kullanıcı adınızı değiştirmenin en iyi fikir olmadığı konusunda hemfikirdir. 

Neden? Niye? Yeni başlayanlar için, Instagram hesabınızı uygulamanın dışında tanıttıysanız (bir konuk blog gönderisinde veya e-posta imzanız altında olduğu gibi), bu bağlantılar artık hesabınıza otomatik olarak yönlendirilmez. 

Instagram profil URL’niz uygulama dışında otomatik olarak değişmeyeceğinden, Google’da veya diğer arama motorlarında görünmeyeceğiniz kısa bir süre de yaşayacaksınız. Ayrıca Instagram’ınıza başka herhangi bir sosyal medya hesabı bağladıysanız (Facebook, Pinterest veya YouTube gibi), orada da kullanıcı adınızı değiştirmeniz gerekir.

Instagram adınızı değiştirince takipçi kaybediyor musunuz?

muhtemelen. 

Kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde, uygulama içindeki her şey otomatik olarak yeni hesap adınıza geçer. Böylece önceki tüm yorumlarınız, bahsetmeleriniz ve beğenileriniz yeni kullanıcı adınızı gösterecektir. 

Ancak, birisi profilinizi bulmaya çalışırsa ve eski kullanıcı adınızı aramaya çalışırsa, “kullanıcı bulunamadı” yazan bir bildirim alır. Bu uyarı , Instagram hesabınızı sildiğinize veya devre dışı bıraktığınıza inanmalarına neden olabilir . 

Takipçilerinizin sizi ve yeni kullanıcı adınızı tanımama ihtimali de vardır. Yeni bir hesap olduğunuzu düşünürlerse, sizi takip etmeyi bırakabilirler. 

Bu takipçi kaybını önlemek için, geçiş yapmadan önce yeni Instagram kullanıcı adınızı Hikayelerinizde veya bir gönderide duyurduğunuzdan emin olun. Bu şekilde, takipçileriniz ne bekleyeceklerini bileceklerdir. 

Bununla birlikte, Instagram görünen adınızı değiştirmek, yukarıda belirtilen sorunlardan hiçbirini ortadan kaldırmayacaktır. İnsanlar, eski görünen adınızı yazarak sizi bulamayabilir, ancak bu, URL’lerinizin hiçbiriyle karışmaz. Dolayısıyla, yeni bir Instagram adıyla deney yapmak ve oynamak istiyorsanız, görünen adınızı değiştirmek çok daha güvenli bir seçenektir. 

Instagram adınız neden kilitli görünüyor?

Instagram hesabınız kilitli görünüyorsa endişelenmeyin; hesabınız kilitlenmedi ve bu, Instagram’ın kurallarından birini ihlal ettiğiniz anlamına gelmez. 

Mart 2019’da Instagram, hesapların eski kullanıcı adlarını yeni bir hesaba geçtikten sonra 14 gün boyunca otomatik olarak kilitleyen yeni bir özelliği kullanıma sundu. Bu yeni aracın amacı, eski ve atılan kullanıcı adlarını alan bilgisayar korsanlarının bot olarak kullanmasını önlemekti. Geçmişte, bilgisayar korsanları, bu kullanıcılar geçiş yapar yapmaz eski kullanıcı adlarını devraldı ve bu, o kişinin bir daha eski kullanıcı adlarına dönmesini engelledi. 

Bu otomatik kilitleme özelliği, Instagram kullanıcılarına, daha önce de belirttiğimiz gibi, hafife alınmaması gereken bir değişiklik olan kullanıcı adlarını değiştirmeleri için bir yetkisiz kullanım süresi verir. 

Kullanıcı adınızın yanında bir kilit simgesi varsa, bu, hesabınızın şu anda gizli olarak ayarlandığı, yani yalnızca onayladığınız takipçilerin içeriğinizi görebileceği anlamına gelir. 

İnsanlar önceki Instagram adlarınızı görebilir mi?

Hayır. Instagram adınızı değiştirdikten sonra, insanlar yalnızca mevcut kullanıcı adınızı görebilir. Önceki kullanıcı adlarınıza erişmelerinin hiçbir yolu yoktur. 

Hesap ayarlarınızda önceki Instagram kullanıcı adlarınızı görebiliyordunuz. Ancak Instagram bu özelliği kaldırmış gibi görünüyor.  

Tüm söylenenler, Instagram adınızı değiştirmeden önce dikkate alınması gereken birçok faktör var. Ancak, birkaç hafta boyunca takipçi kaybetme veya etkileşiminizi düşürme konusunda endişeleriniz yoksa, kullanıcı adınızı değiştirmek çok da önemli değil. 

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CSA Logo