mavitik nasil nasil alinircsamedya

Instagram mavi rozeti almak için ne yapmanız gerekiyor? Bunun için bilgi dolu bir makale hazırladık . Ayrıca, kullanıcıların Instagram uygulamasında kendilerinin doğrulama talep etmesine olanak sağlayan ve başkasına ihtiyaç duymadan hesaplarını onaylatacak bilgileri sizlere vereceğiz.

İlk önce mavi tik almak için konuyu kısaca bir öğrenelim

Doğrulanmış rozeti nedir?

instagram rozet
İnstagram Mavi Tik Rozeti Nasıl Alınır ? İşte 10 Püf Noktası ! 4

Doğrulanmış mavi rozet, aramada ve profilde bir Instagram hesabının adının yanında görünen bir onay işaretidir. Bu seçenek, Instagram’ın, hesabınızın temsil ettiği tanınmış kişi, ünlü veya küresel markanın gerçek mevcudiyeti olduğunu onayladığı anlamına gelir.


2023  Instagram’da Nasıl Doğrulanırsınız?

Özet: Şu anda yalnızca bazı tanınmış kişiler, ünlüler ve markalar doğrulanmış rozetlere sahiptir. Bu hesaplar için takipçi sayısı önemli değildir. Hak ettiğinizi düşünüyorsanız doğrulama rozeti talep edebilirsiniz.

Instagram doğrulaması istemek aslında çok basit. Aşağıdaki talimatları bulacaksınız.

Instagram’da doğrulanan hesap için şartlar neler?

 1. Instagram, kamu yararına olup olmadıklarını ve doğrulama kriterlerini karşılayıp karşılamadıklarını belirlemek için hesapları değerlendirirken bir dizi faktöre bakar. Instagram’ın Hizmet Şartları ve Topluluk Kurallarına uymanın yanı sıra, hesabınızın ayrıca:
 1. Özgün olun : Hesabınız gerçek bir kişiyi, kayıtlı bir işletmeyi veya kuruluşu temsil etmelidir.
 2. Benzersiz : temsil ettiği kişi veya işletmenin benzersiz varlığı olmalıdır. Dile özgü hesaplar hariç, kişi veya işletme başına yalnızca bir hesap doğrulanabilir. Genel faiz hesaplarını doğrulamazlar (örnek: @csa.medya).
 3. Herkese açık olun : Hesabınız  herkese açık olmalı  ve bir biyografi, profil fotoğrafı ve en az bir gönderiye sahip olmalıdır. Profiliniz, diğer sosyal medya hizmetlerine “beni ekle” bağlantıları içeremez.
 4. Dikkat çekici olun : Hesabınız iyi bilinen, çok aranan bir kişiyi, markayı veya varlığı temsil etmelidir. Instagram, birden fazla haber kaynağında öne çıkan hesapları inceler ve ücretli veya tanıtım içeriklerini inceleme kaynağı olarak kabul etmez.
 5. Doğrulama işlemi sırasında yanlış bilgi verirseniz, doğrulanmış mavi rozetinizi kaldırırlar ve hesabınızı silmek için ek işlem yapabilirler.

İnstagram hakkında benzer diğer makaleler !

Profiliniz için doğrulanmış bir rozeti nasıl talep edersiniz?

Doğrulanmış bir mavi rozet istemek için talimatları uygulayın:

 • Instagram profilinize gidin ve ekranın sağ üst tarafındaki üç çizgiye dokunun.
 • Ayarlara dokunun , ardından   ayarlar menüsünden Hesap’ı seçin.
 • Doğrulama Liste’yi görene kadar hesap ayarlarında aşağı kaydırın  . Ona dokunun.
 • Kimliğinize göre tam adınızı girin (örneğin, devlet tarafından verilmiş fotoğraflı kimlik).
 •  Kimliğinizin bir fotoğrafını eklemek için Dosya Seç’e dokunun .Bir kişi için: ehliyet, pasaport veya ulusal kimlik kartı. Bir işletme için: vergi beyannamesi, ana sözleşme ve hatta yeni bir elektrik faturası gibi herhangi bir resmi işletme belgesi.

İnstagram Gizli Profil Görmenizi Sağlayacak 5 Taktik !

 • Hesabınız doğrulama için uygun olsa bile, istek göndermenizin hesabınızın doğrulanacağını garanti etmediğini unutmayın.

Doğrulanmış mavi rozet için başvurduktan sonra ne olur?

İsteğinizi inceledikten sonra, hesabınızın doğrulanıp doğrulanmadığını bildiren bir bildirim alacaksınız. Talebiniz reddedilirse 30 gün sonra yeni bir talepte bulunabilirsiniz.

Instagram’ın doğrulanmış rozetleri herhangi bir zamanda kaldırabileceğini ve aşağıdaki durumlarda rozetinizi geri alabileceğini veya hesabınızı devre dışı bırakabileceğini unutmayın:

 • Doğrulanmış rozetinizin reklamını yapın, aktarın veya satın.
 • Diğer hizmetleri tanıtmak için profil resminizi, biyografinizi veya ad bölümünüzü kullanın.
 • Hesabınızı üçüncü bir taraf aracılığıyla doğrulamaya çalışın.

Instagram’da “doğrulanmış hesap sahibi” diğer yolları

Bilgi!   Instagram Hikayelerine uzun videolar yüklemek için uygulamalar

Instagram üzerinde doğrulama çalışması yaptırabilirsiniz belirli ajansların ücret karşılığı kişilere Mavi Tik hizmeti verdiği herkes tarafından bilinen bir bilgi sizde Instagram’da mavi tik çalışması yaptırmak

istiyorsanız WhatsApp hattımızdan bilgi alabilir Instagram hesabınız için mavi tik çalışması (doğrulanmış hesap) yaptırabilirsiniz.

Hesabınızın doğrulanmış bir rozeti yoksa, insanlara gerçek olduğunuzu bildirmenin başka yolları da vardır. Örneğin, resmi web sitenizden , Facebook Sayfanızdan, YouTube veya Twitter hesabınızdan Instagram hesabınıza bağlantı verebilirsiniz .

csamedya instagram mavitik
İnstagram Mavi Tik Rozeti Nasıl Alınır ? İşte 10 Püf Noktası ! 5

Bilgi!   İşte Seni Fenomen Yapacak 14 Twitter Hilesi

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CSA Logo